Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Καμάρες - Α.Ο Αναγέννηση Αφρατίου 1 - 6

Μεγάλη νίκη με 1-6 πέτυχε η ομάδα μας σήμερα στα Λουκίσια με αντίπαλο τις Καμάρες.
Παρόλο που το ξεκίνημα ήταν κάτι παραπάνω από μουδιασμένο, καταφέραμε να προηγηθούμε σχετικά νωρίς με γκολ του Β.Τσακνάκη, ενώ λίγο αργότερα ήρθε και το 0-2 με τον Κ.Μούντριχα, μετά από όμορφη ενέργεια του Ν.Νερούτσου. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, οι Καμάρες μείωσαν σε 1-2 με κεφαλιά μέσα στη μικρή περιοχή, και με τη σέντρα ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ξεκινήσαμε πάλι χωρίς ρυθμό στα πρώτα λεπτά, σιγά σιγά όμως αρχίσαμε να ανεβάζουμε στροφές και να κάνουμε το "παιχνίδι μας". Το 1-3 δεν άργησε να έρθει, με σκόρερ τον Γ.Τσιριμώκο, ο οποίος μπήκε στο ματς λίγα λεπτά πριν. Ο ίδιος παίκτης έκανε και το 1-4 λίγο αργότερα, ενώ ο Α.Τουλούμης με δυο προσωπικά τέρματα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-6, επίσης λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς.
      Κάπου εκεί ξεκίνησαν κάποια επεισόδια με ορισμένους παίκτες από τις Καμάρες να βρίσκονται εκτός εαυτού, με αποτέλεσμα να δεχθούν μια κόκκινη και μια κίτρινη κάρτα. Μετά από περίπου 4 λεπτά διακοπής, το παιχνίδι συνεχίστηκε και ο διαιτητής δεν άργησε να σφυρίξει τη λήξη του, που μας βρήκε νικητές με σκορ 1-6.
      Μια σπουδαία νίκη λοιπόν που μας δίνει δύναμη και κρατάει ψηλά την ψυχολογία της ομάδας για τα επόμενα 5 ματς μέχρι την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Στιγμιότυπο από την ένταση που δημιουργήθηκε ανάμεσα στις δυο ομάδες

Παρασκευή 8 Μαρτίου 2013

21η Αγωνιστική: Καμάρες - Α.Ο. Αναγέννηση Αφρατίου

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ομάδα μας αντιμετωπίζει το Σάββατο 9/3 στις 16:00 στο γήπεδο Λουκισίων τις Καμάρες. Παρά τις σημαντικές μας απουσίες, στόχος μας είναι η νίκη που θα μας κρατήσει στο στόχο μας που είναι η 2η θέση.