13.  Νεάπολη                                         17

14.  Κονίστρες                                       -6

Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

Α.Ο. Αναγέννηση Αφρατίου - Αγ.Αθανάσιος 2-1

Σε ένα κακό ποιοτικά ματς, η Αναγέννηση Αφρατίου κατάφερε να πάρει το 3ποντο που τη διατηρεί σε ασφαλή απόσταση από το τρίτο βαθμολογικά Τραχήλι, ενώ απομένουν μόλις τέσσερις αγωνιστικές μέχρι την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.
Το ματς ήταν κακό απ'την αρχή, όμως στα πρώτα λεπτά και πάλι η Αναγέννηση Αφρατίου κατάφερε να ανοίξει το σκορ από μια στημένη φάση. Μετά από πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Α.Αγγελή, ο Π.Τρίκκας έστειλε από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0, το οποίο έμελλε να είναι και σκορ ημιχρόνου καθώς σε όλο το υπόλοιπο διάστημα δεν δημιουργήθηκε καμία αξιοσημείωτη ευκαιρία.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρόλοι αντιστράφηκαν και στα πρώτα λεπτά η ομάδα του Αγ.Αθανασίου ήταν αυτή που σκόραρε, από πολύ μακρινή στημένη φάση με τον Καρβελα, φέρνοντας το ματς στα ίσια.
Από εκείνο το σημείο το ματς πήρε "φωτιά" και οι δυο ομάδες ανέβασαν την απόδοσή τους για να πάρουν το τρίποντο της νίκης, σημειώνοντας πολλές χαμένες ευκαιρίες, καθώς και δοκάρια.
Στο 82ο λεπτό όμως η τύχη χαμογέλασε στο Αφράτι αφού μετά από φάση διαρκείας, ο Ν.Νερούτσος κατέβασε όμορφα τη μπάλα στη μικρή περιοχή και πλάσαρε ψύχραιμα, γράφοντας το υπερπολύτιμο 2-1, μέσα σε τρελούς πανηγυρισμούς...