Δευτέρα 22 Απριλίου 2013

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Την Κυριακή 28 Απριλίου στις 17.00 στο γήπεδο Τριάδας θα διεξαχθεί ο αγώνας κατάταξης Β'Κατηγορίας ανάμεσα σε Α.Ο. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ και ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ για μια θέση στην Α2...
Ας στηρίξουμε όλοι την ομάδα μας στο δύσκολο αυτό ματς!!! ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!

Άρτεμις Αγ.Γεωργίου - Α.Ο. Αναγέννηση Αφρατίου 2-2

Στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος που έγινε στο Αυλωνάρι, η Αναγέννηση Αφρατίου ήρθε ισόπαλη με την Άρτεμη Αγ.Γεωργίου, με σκορ 2-2.
Το ματς ήταν σχετικά αδιάφορο, παρόλα αυτά αποδείχθηκε θεαματικό με το Αφράτι από νωρίς να προηγείται με γκολ του Π.Τρίκκα (στο 13ο λεπτό) , που πλάσαρε έξυπνα τον αντίπαλο τερματοφύλακα , ενώ η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 20' μετά από εξαιρετική ενέργεια του Shehu.
Στο 43' ο Λ.Γκέκας έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ το Αφράτι με ψύχραιμο πλασέ από την περιοχή, ενώ στο 44' ήρθε ξανά η ισοφάριση από την Άρτεμη για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ,καθώς στο Β'ημίχρονο, η ομάδα μας κατάφερε να κάνει πολλές καλές ευκαιρίες, όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν σε πολύ καλή μέρα και κράτησε την ισοπαλία και το βαθμό για την ομάδα του.

ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ : Μολαρης ( 46' Ζαχαριας ) - Μωραιτης - Σουτι - Δαριβερης - Βασιλειου - Σκουρλης - Shehu - Τσαουσης ( 46' Λιαπης -  73' Μουντριχας ) - Σαμαρας - Αιδινης - Τσιρεκης

ΑΝΑΓ. ΑΦΡΑΤΙΟΥ :   Πισχινας - Βαθης - Τσακνακης - Πετρακης - Μαργετης ( 23' Κονανας ) - Μαντας - Τρικας ( 46' Σαμαρτζης ) - Καντουρος - Νερουτσος - Αγγελης ( 46' Χαραλαμπους ) - Γκεκας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Θεοδώρου - Σιαπλαουρας - Τσότσου